Pasowanie na czytelnika

 

PASOWANIE NA
                    CZYTELNIKA

 

27 stycznia 2021 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

          Kandydaci na czytelników zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru, a wstępem do pogadanki na temat dbałości o książki był wiersz J. Huszcza pt. „Skarga książki”.

          Następnie uczniowie  rozwiązywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i przystąpili do wypożyczania książek.

Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali w prezencie, przygotowaną przez Instytut Książki, „Wyprawkę Czytelniczą” . Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.

Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą,
a nauczą wiele.

                                          Jan Rak

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści