Szkolne Akcje Charytatywne

Zapraszamy do włączenia się w miarę możliwości w Szkolne Akcje Charytatywne, które będą trwały do 15 czerwca 2018 r.

Na rzecz misyjnej działalności Kościoła:

1. Projekt „Szkoła z misją” – zbiórka: klocków Lego i Cobi, telefonów komórkowych, baterii, płyt CD/ DVD, tzw. drobniaków – bilon w zagranicznej i polskiej walucie (tej aktualnie używanej oraz tej, która wyszła już z obiegu). Za przekazane surowce szkoła otrzymuje punkty, które później zamieniane są na nagrody (więcej informacji znajduje się na stronie organizatora – www.szkolazmisja.pl).

2. Piórniki do Afryki” – potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika może być także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość (więcej informacji znajduje się na stronie organizatora – www.dzieciafryki.com).

3. „Każdy znaczek wspiera misje” – zbiórka ostemplowanych znaczków pocztowych.

Prosimy samemu  nie odklejać  znaczków! Każdy znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora – www.seminarium.org.pl).

Na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu:

Zbiórka plastikowych zakrętek na zakup schodołazu (więcej informacji znajduje się na stronie organizatora – www.hospicjum.sosnowiec.pl).

Na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?„

„Kluczyk dla Budzika” – zbiórka kluczy, zamków, kłódek. Rzeczy te zostaną przekazane  do zakładu należącego do Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych, następnie oddane na złom, a pieniądze przekazane Fundacji „Akogo?” (więcej informacji znajduje się na stronie – www.akogo.pl).

Na rzecz podopiecznych PCK (oddział w Sosnowcu):

Zbiórka: środków czystości i higieny osobistej, artykułów do pielęgnacji niemowląt, leków, odzieży, pościeli oraz innych tekstyliów, produktów spożywczych i żywności (z aktualną datą przydatności do spożycia).

Wymienione powyżej dary można przynosić do nauczycieli religii oraz do nauczyciela języka polskiego i historii – p. Jadwigi Feluś.

 

Z góry dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści