Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE
NA
CZYTELNIKA

          18 i 19 grudnia 2023 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

          Kandydaci na czytelników zostali zapoznani z regulaminem biblioteki   i  zasadami korzystania z księgozbioru, a wstępem do pogadanki na temat dbałości o książki była rymowanka ( Prośby książki ).

          Po zapoznaniu się z najciekawszymi egzemplarzami bibliotecznymi, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i przystąpili do wypożyczania książek.
 
Na zakończenie spotkania, które przebiegało w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze,  uczniowie  otrzymali w prezencie wydaną przez Instytut Książki „Wyprawkę Czytelniczą” .
 

„ Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.

        Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
 

Jan Rak

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści