Noc w bibliotece

W dniu 18.05.2018 r. (piątek) uczniowie naszej szkoły brali udział w imprezie szkolnej – noc w bibliotece. Organizatorami były: p. Barbara Kłos i p. Marzena Fornalczyk-Kluk. Ponadto opiekunem podczas imprezy była też p. Jadwiga Felczak.

Noc w bibliotece w tym roku odbywała się pod hasłem: „Śladami Aladyna i Sindbada Żeglarza”. Spotkanie rozpoczął  występ taneczny, w którym wzięły udział m.in. panie uczące w naszej szkole. Czy – mimo przebrania – rozpoznacie je? Po występie wszyscy zostaliśmy zaproszeni do minikursu tańca. Było mnóstwo śmiechu! Następnie, dzięki prezentacji multimedialnej,  zapoznaliśmy się z postaciami Aladyna  i Sindbada Żeglarza. Dowiedzieliśmy się, że pierwowzory tych postaci pochodzą z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego ta książka nosi taki właśnie tytuł. Miłym i ciekawym doświadczeniem było wspólne czytanie fragmentów opowieści o Sindbadzie Żeglarzu w tajemniczej atmosferze, bo tylko przy zapalonej lampce. Wśród osób, które miały przebranie pasujące do tematyki nocy wybrano zwycięzców i rozdano nagrody. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Kręcisz (IVc), drugie Mariusz Schab (IVc), a trzecie Tytus Delowski (IVe). Następnie zjedliśmy pyszna kolację. Kolejnym punktem był seans filmowy – oglądanie filmu animowanego „Sindbad – legenda siedmiu mórz” . Nie znaliśmy tego filmu, więc oglądaliśmy z zaciekawieniem. Rano zjedliśmy śniadanie, posłuchaliśmy muzyki i pomogliśmy w porządkach po noclegu. Żal było się rozstawać, ale o godz. 9.00 w sobotę impreza zakończyła się.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści