Pasowanie na ucznia I klasy

14 października był dniem niezwykle ważnym dla wszystkich naszych pierwszoklasistów. Odbyła się wówczas uroczystość pasowania na ucznia I klasy. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. W części artystycznej pierwszoklasiści (z pomocą starszych koleżanek z klasy Va) zaśpiewali radośnie “Piosenkę na dobry początek” oraz dumnie stali na baczność podczas odgrywania hymnu narodowego. W krótkich wierszach przedstawili największe wartości – miłość, przyjaźń, chęć do nauki i zdobywania nowych doświadczeń.

Po części artystycznej nastąpiła niezapomniana chwila – ślubowanie:

Ślubuję uroczyście.
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.
Będę uczył się tego, co piękne i mądre.
Będę kochał i czcił moją ojczyznę
I przyczynię się do jej rozwoju.

Po usłyszeniu gromkiego “Ślubujemy!” pozostał tylko uroczysty moment pasowania każdego ucznia. Za pomocą magicznego ołówka Pani Dyrektor przywitała każdego pierwszoklasistę w gronie pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 42 w Sosnowcu. Następnie wszyscy udali się do swoich klas lekcyjnych, gdzie otrzymali od wychowawców pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszakom!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści