Przedszkole ma nowy plac zabaw!!!

12 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu został oddany do użytku nowy zestaw zabawowy dla naszych przedszkolaków.
Zestaw zabawowy został zamontowany z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu dzięki funduszom pozyskanym od dewelopera Perfectum Development z siedzibą w Katowicach – firmy, specjalizującej się w kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowych. Perfectum Development prowadzi inwestycję „Nova Środula”, sąsiadującą z naszym przedszkolem. Nas – przedszkolaków, rodziców i nauczycieli – cieszy to, że Perfectum Development prowadzi  akcję wspierania przedszkola, a sfinansowanie zakupu zestawu zabawowego dla przedszkolaków to bardzo miła niespodzianka. Nadal Firma  będzie przekazywać  1000,- zł na rzecz szkoły od każdego sprzedanego mieszkania.Trzymamy zatem kciuki za efektywne działania firmy i tym samym czekamy na kolejne finansowe wsparcie naszej placówki

Zestaw zabawowy daje najmłodszym możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystnie wpływa na rozwój fizyczny, umysłowy, jak i emocjonalny. Dzięki niemu dzieci mają szansę ćwiczenia koordynacji ruchowej, równowagi, rozwijania wyobraźni. Plac zabaw to miejsce, w którym dzieci uczą się swojego ciała, jego ograniczeń, planowania ruchu . Dzieci nabywają umiejętności społeczne podczas zabawy ze swoimi rówieśnikami oraz rozwijają wyobraźnię poprzez kreatywne wykorzystanie przestrzeni.

Przedszkolaki wychodząc na plac zabaw odnieśli się do niespodzianki bardzo entuzjastycznie z okrzykiem radości „Hura- nowy plac zabaw”.

Społeczność przedszkolna dziękuje  deweloperowi Perfectum Development za ten wspaniały  prezent.