Pokaz RaceRunning w naszej szkole

W naszej szkole odbył się pierwszy w województwie śląskim pokaz sportu i rowerów biegowych dla osób niepełnosprawnych RaceRunning.
W naszym kraju to nowość. Te właśnie rowery są niezwykle popularne w Danii, Holandii i na Wyspach Brytyjskich. RaceRunning to również forma rehabilitacji, ale przede wszystkim możliwość uprawiania sportu dla osób poruszających się na wózkach.


Przedstawicielem sportu w Polsce jest Fundacja Złotowianka, której przedstawiciele właśnie poprowadzili prezentację. Wszyscy chętni skorzystali z możliwości indywidualnych konsultacji i popróbowania swoich sił na rowerach. Nie zabrakło też części artystycznej i dodatkowych atrakcji. Występował chór szkolny, Michalina Wójcik zaprezentowała pokaz gimnastyki artystycznej, a formacja taneczna 9. Aleja Stylu atrakcyjny układ taneczny. Na stoiskach sponsorów imprezy można było natomiast samodzielnie udekorować pierniki, zrobić kwiaty z krepiny, spróbować koktajli, skorzystać z konsultacji medycznych czy zostać zamkniętym w ogromnej bańce mydlanej. Ćwiczenia z zumbą poprowadzili profesjonalni instruktorzy. Imprezę zaszczycił swoim udziałem Prezydent Arkadiusz Chęciński, przedstawiciele władz miasta, organizacji pozarządowych, ośrodków rehabilitacyjnych i specjaliści pracujący z niepełnosprawnymi. Organizatorami wydarzenia było Szkolne Koło Wolontariatu razem z Fundacją Złotowianka i Zespołem Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści