Projekt makiet w kl. 4c

W ramach zajęć z języka polskiego klasa IVc przygotowała w zespołach makietę akademii. To charakterystyczny budynek dla bohaterów powieści autorstwa Jana Brzechwy.

Uczniowie musieli przygotować projekt nie tylko zgodnie z treścią lektury, ale również zaprezentować i opisać (prezentacja składała się z opisu budynku, relacji z przebiegu tworzenia, skoncentrowaniu się na problemach i niespodziankach, a także na sposobie eliminacji tych przeszkód). Po prezentacji pozostali uczniowie zadawali pytania, na które odpowiadali autorzy danej makiety. Makiety były bardzo szczegółowo przygotowane – zawierały detale typu łóżka wychowanków szkoły, postać samego Kleksa, niektóre projekty były podświetlane, zawierały ruchome elementy itd.

Aktualnie prace można podziwiać przy wejściu głównym szkoły. Zachęcamy do odwiedzenia galerii!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści