Rajd Niepodległości

Dnia 10.11. 2023 r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w Rajdzie Niepodległości z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Spod Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu, pieszo (przez tereny leśne i podmokłe) udaliśmy się do Trójkąta Trzech Cesarzy na uroczyste miejskie obchody. Przy Rybaczówce punktualnie o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” (akcja „Szkoła do Hymnu”). Po dojściu do celu naszej wędrówki, wysłuchaliśmy przemówień, śpiewaliśmy hymn państwowy i pieśni patriotyczne przy akompaniamencie orkiestry. Po złożeniu kwiatów, zapaliliśmy znicze przy obelisku. Na zmęczonych uczestników rajdu czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wszyscy przedstawiciele naszej szkoły godnie prezentowali swoją patriotyczną postawę podczas rajdu.