Relacja z Dnia Otwartego Szkoły

W dniu 18 marca odbył się Dzień Otwarty Szkoły, podczas którego była możliwość uczestnictwa w zajęciach przeznaczonych dla dzieci urodzonych w roku 2007. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli po raz kolejny okazję poznać bliżej mury szkoły, przyszłych nauczycieli, klasy lekcyjne i przede wszystkim – wziąć udział w zajęciach otwartych. Opiekunowie zostali zaproszeni na spotkanie z p. Dyrektor oraz pedagogiem z poradni psychologiczno-pedagogicznej. W tym samym czasie na dzieci czekała moc atrakcji.

Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej przyciągnęły tłumy ciekawych przedszkolaków. Różnego rodzaju przeszkody, tunele, schody i slalomy cieszyły wzrok i zachęcały do ich pokonania. Nad przebiegiem zajęć czuwali nauczyciele oraz uczniowie klas VI, którzy z troską pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Zajęcia plastyczne stanowiły również nie lada atrakcję – przedszkolaki z niesamowitym entuzjazmem tworzyły świąteczne kurczaki. Jako że praca była złożona z wielu elementów (sznurki, pióra, tektura, patyczki itp.), dzieci mogły liczyć na pomoc nauczycieli, którzy chętnie udzielali wskazówek.

Równie intrygująco wyglądały zajęcia informatyczne, gdzie przedszkolaki miały okazję skorzystać z komputerów w szkolnej pracowni. Wykonane samodzielnie w programie graficznym pisanki zostały później przez nauczycieli wydrukowane i dzieci mogły następnie je pokolorować wedle własnego pomysłu.

Zupełnie inaczej wyglądały zajęcia z języka angielskiego. W zaciemnionej klasie dzieci poznawały tajniki i zalety korzystania z tablicy interaktywnej. W absolutnym skupieniu oglądały, jak za pomocą jednego dotknięcia rozwiązuje się zagadki językowe. Multimedialny charakter zajęć spowodował, iż dzieci nie chciały rozstać się z magią języka angielskiego.

Pod koniec spotkania wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w czymś niezwykłym – kursie tańca na sali gimnastycznej. Przez kilkadziesiąt minut dzieci poznały mnóstwo kombinacji tanecznych. Śmiechu było co niemiara.

Finał zabaw mógł być tylko jeden – na pytanie p. Dyrektor: “Kochane dzieci, czy chcecie chodzić do szkoły?” padła jednogłośna i… głośna odpowiedź: “Taaak!”. Dzieci obdarowane zostały prezentami świątecznymi i wspólnie z rodzicami udały się na wycieczkę po szkole. Była okazja do obejrzenia sal lekcyjnych, porozmawiania z nauczycielami itd.

Niepowtarzalny wieczór dla wszystkich. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści