Relacja z lekcji udzielania pierwszej pomocy

Każdy z nas wie, że trzeba ucisnąć 30 razy klatkę piersiową, a potem zrobić 2 wdechy. Poza tym możemy przeczytać w Internecie, jak przeprowadzić reanimację. Ale robić resuscytację, a czytać o niej, to jest zupełnie coś innego. Uczniowie klasy IC, dzięki uprzejmości P. Grzegorza – ratownika medycznego (taty jednego z uczniów) i P. Krzysztofa, mogli skorzystać z lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat podstawowych zasad pierwszej pomocy, przypomnieli sobie numery alarmowe: Pogotowia 999, Policji 997, Straży Pożarnej 998 oraz europejski numer alarmowy 112. Dzieci uczestniczyły również w pokazie udzielania pomocy poszkodowanemu.
Dziękujemy Panom ratownikom za ciekawe zajęcia
    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści