SP nr 42 w Sosnowcu po raz czwarty Złotą Szkołą!

Pragniemy podzielić się sukcesem Naszej Szkoły, Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu, która po raz czwarty znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”.
7 czerwca odbyła się gala podsumowująca IV edycję ogólnopolskiego programu organizowanego przez Narodowy Bank Polski „Złote Szkoły NBP”. Drużynę na gali reprezentowali Amelia Kucab i Dawid Markiewicz z klasy 7b.

Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie  w kategorii „Lekcja z ekonomią”
w ogólnopolskim programie Złote Szkoły NBP
Certyfikat Narodowego Banku Polskiego Złota Szkoła NBP 2023/2024
i otrzymała nagrodę w wysokości 4000zł

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że komisja NBP doceniła nasze starania kolejny rok z rzędu.

• W I edycji otrzymaliśmy najwyższą nagrodę wśród laureatów – Nagrodę Specjalną i 15000zł
  • W II edycji I miejsce w Polsce za „Warsztat Uczniowski” i 10000zł
  • W III edycji „Nagrodę za najlepiej wykonane zadania w programie” i 2000zł

Gratulujemy drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, uczniom i nauczycielom: Michalina Wójcik, Julia Ziółkowska, Julia Górska, Szymon Gromadzki, Roman Wojdyga, Amelia Kucab, Iga Kowalik, Dawid Markiewicz, Dawid Babiracki i Lena Kaczmarczyk, pani Jolanta Czapla i pan Piotr Morka.

Dziękujemy Pani Dyrektor Agnieszce Czernek, wszystkim Nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.

Szczególne podziękowania należą się p. Jolancie Czapli, która jest koordynatorką programu w naszej szkole od 4 lat oraz p. Piotrowi Morce, który od 4 lat pomaga drużynie od strony informatycznej.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu i determinacji możemy cieszyć się z tego ogromnego wyróżnienia.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli za okazaną pomoc w realizacji Lekcji z Ekonomią: p. Renaty Kmity p. Marcina Morawca, p. Danuty Kiełb, p. Magdaleny Żak, p. Michała Spieczyńskiego, p. Grzegorza Mentla, p. Marzeny Szydło, p. Barbary Kłos, p. Magdaleny Nowak, p. Ewy Małysy, ks. Tomasza Flaka, p. Ewy Misztal

To ogromne wyróżnienie biorąc pod uwagę, że udział wzięło 389 szkół z całej Polski.

Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie możemy odkrywać świat ekonomii.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu.

Wydrukuj tę stronę