Spacery z cyklu “Świat wokół nas”

W dniu 03.11.2014 r. grupy przedszkolne “Smerfy” i “Gumisie” wzięły udział w spacerze z cyklu “Świat wokół nas”. To już 2. wyjście z tej serii. 6-latki odwiedzają wówczas ciekawe miejsca, poznają różne zawody lub – po prostu – uczą się samodzielności. Tak też było 24.10 – kiedy to obie grupy wraz z wychowawczyniami Magdą Bargieł i Agnieszką Micke oraz Panią Moniką Mazur, poszły do sklepu.

Wówczas to zadaniem dzieci było samodzielne zrobienie zakupów za wyznaczoną kwotę (1 zł). Maluchy musiały podejmować bardzo dorosłe decyzje – który produkt wybrać? Z którego zrezygnować? Na dodatek cały czas trzeba było pamiętać o magicznych słowach… Prawdziwe wyzwanie? Dzieci mówiły, że to świetna zabawa. A do tego smakowita – bo w zakupach dominowały ciasteczka i wafelki.

Tym razem dzieciaki trafiły do zakładu szewskiego. Dowiedziały się tam, w jaki sposób naprawiane są buty, co się psuje najczęściej i w jaki sposób dbać o obuwie, by nam długo służyło. Pan szewc uruchomił wszystkie specjalistyczne urządzenia w swoim zakładzie. Bardzo cierpliwie też odpowiadał na pytania dzieci. Na koniec maluchy były świadkami, w jaki sposób przyjmuje się buty do naprawy i wzięły udział w obsłudze klienta.

Brawo dzieciaki!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści