Światowy Dzień Ziemi czyli Earth Day!!!

22 kwietnia znany jest na całym globie jako Światowy Dzień Ziemi.  Corocznie obchodzony i uważany za największe ekologiczne święto.  Dzień ten obchodzony jest na kuli ziemskiej od 1970 roku a w Polsce  od 1990 roku. Wtedy zaczęły powstawać w naszym kraju organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzującą ekologii. Chodzi o to, aby poświęcić czas na bycie z przyrodą, na refleksję jak ona jest dla nas ważna, jak jest fascynująca, piękna i ciekawa…

Hasło tegorocznych obchodów to “Z energią zmieńmy źródła”. W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi promuje odnawialne źródła energii.

W naszej szkole Dzień Ziemi wyglądać będzie inaczej niż w latach poprzednich… A jak?

*Dzięki udziałowi naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie „Postaw na Słońce” otrzymaliśmy zaproszenie dla wszystkich Nauczycieli i Uczniów klas 7 – 8 do udziału w warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45.

Będzie okazja do spotkania się, wymiany opinii i zadawania pytań z ministrem klimatu Panem Michałem Kurtyką. W warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. Opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Na koniec  – warsztaty filmowe z Panem Szymonem Chałupką, autorem vloga „Filmujemy!” o tym jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film . Jednym z elementów projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce” jest konkurs filmowy w którym brali udział nasi uczniowie.

A co trzeba zrobić aby wziąć udział w warsztatach? – Wszystkie informacje uczniowie klas 7 – 8 znajdą wkrótce w wiadomościach w e-dzienniku 😉

* Uczniowie klas 5 i 6 projektują znaczki pocztowe  – Zwierzęta i rośliny chronione
* Uczniowie klas 4 – wykonują prace na temat zdrowego stylu życia

Pamiętaj! Dbanie o naszą planetę Ziemię jest naszym wspólnym obowiązkiem! Poprzez działania ekologiczne  dbamy o nas samych i o następne pokolenia!!! Zapraszamy do działania na rzecz przyrody! Pozdrawiam, Ewa Misztal

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści