Postaw na Słońce

„Postaw na Słońce” to ogólnopolski projekt – konkurs filmowy realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

W takim oto projekcie udział wzięła ekipa z naszej szkoły – Tomasz Stokłosa, Szymon Polewczak i Kornelia Bubel pod opieką p. Ewy Misztal.
Aby wziąć udział w konkursie filmowym należało spełnić wiele wymagań takich jak np. stworzyć drużynę, logo zespołu szkolnego a co najważniejsze opracować scenariusz do filmu i przygotować krótki film edukacyjny – reportaż (zgodnie z kryteriami).

Prace trwały od października do marca. Scenariusz został napisany, wysłany do sprawdzenia przez jury, etap nagrywania filmu rozpoczęty… Niestety z powodu epidemii konkurs został zakończony na tym etapie i w tym roku nie uda nam się zaprezentować filmu dotyczącego ogniw fotowoltaicznych…

Nasi dzielni uczniowie wykazali się odpowiedzialnością, sumiennością, zaangażowaniem, umiejętnością pracy w zespole i ogromną wiedzą o odnawialnych źródłach energii.

Nasza drużyna poradziła sobie wyśmienicie – zajęliśmy 22 miejsce na 178 zgłoszonych zespołów. Byliśmy jedynym zespołem z Sosnowca. Brawo!!!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści