Świętujmy Dzień Ziemi razem!

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będą świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku.

Filmowe zaproszenie do udziału: https://youtu.be/-ZPssYbOdv8

Również w tym dniu Nasza Szkoła przystąpi do ogólnopolskiej akcji Festiwal Internetowy na Dzień Ziemi. Jest to interaktywna forma, w której 2- lub 3-osobowe zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej zabawie online. Zespoły, których członkowie współpracują przez Internet, wykonują zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Formuła została specjalnie dostosowana do aktualnych możliwości pracy zdalnej uczniów i uczennic. 

Naszą szkołę reprezentować będzie 5 zespołów uczniowskich, z klasy VIII B: Kornelia Bubel, Marta Aksamit, Matylda Kieszkiewicz ” Ekogirls”, Tomasz Stokłosa, Filip Adamczuk ” Ecoteam”, Olga Rakoczy, Wiktoria Koszela, Nikola Szczepanek( 7 b) ” Global Girl” , klasa 7 D: Karolina Indyka, Tymoteusz Waloch, Emilia Komendarczyk ” Zagłębiowskie cwaniaki”, klasa 7 B: Aleksandra Szymczyk, Maja Kozyra, Dominika Gala ” EkoArmata 7b”.

Poczują oni  pozytywne emocje i ducha współpracy oraz razem zastanowią się, jak w obecnej sytuacji mogą działać na rzecz lepszego i bardziej zrównoważonego świata!

Cele Zrównoważonego Rozwoju https://www.youtube.com/watch?v=lBY9TXCz9hA&feature=emb_rel_end

Festiwal odbędzie się w piątek 22 kwietnia na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet. Do udziału w nim potrzebny jest dostęp do Internetu, przede wszystkim dowolny komunikator internetowy (Discord, Messenger, WhatsApp, Skype, Zoom etc), poprzez który porozumiewać się będą członkowie zespołu.
W ramach Festiwalu zespoły młodzieżowe otrzymają 4 zadania do wykonania. Zadania publikowane będą co 60 minut, o godzinach: 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00. Festiwal przeznaczony jest dla uczniów i uczennic klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Tematy zadań będą nawiązywać do tematyki współczesnych wyzwań globalnych oraz możliwości prowadzenia przez młodzież działań na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i pokojowego świata dla wszystkich.

Dzięki udziałowi w wydarzeniu młodzież:

  • pozna grupy projektowe z całej Polski,
  • przećwiczy umiejętność współpracy w grupie na odległość, wykona konkretne działania, które zwiększą jej poczucie sprawstwa,
  • poczuje pozytywne emocje dzięki formie nauki poprzez zabawę,
  • wzmocni wiedzę o Celach Zrównoważonego Rozwoju i wyzwaniach globalnych w powiązaniu z celami ogólnymi podstawy programowej wybranych przedmiotów.

Życzymy powodzenia!!!
Opiekun: Jolanta Czapla

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści