Szkoła Bohaterów

Dnia 07.10.2022r. w ramach projektu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą pt.: „Szkoła Bohaterów”, Akademia Kreatywności i Rozwoju, Change Makers, Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu zaprosiło uczniów z ZSS nr 4.

Celem spotkania było wspólne zasadzenie drzew, które pozyskane były od polskiej organizacji ekologicznej – Klubu Gaja, angażującej społeczeństwo w działania na rzecz środowiska naturalnego.
Zbiórka wszystkich uczestników miała miejsce w ogrodzie przedszkolnym, gdzie powitano przybyłych gości. Spotkanie rozpoczęto rozmową, w jakim celu należy sadzić drzewa i dlaczego powinniśmy je chronić.

Uczestnicy wskazywali, które narzędzia będą potrzebne do tego typu prac oraz jakimi dodatkowymi narzędziami posługuje się ogrodnik. Dzieci przedstawiały również, co jest potrzebne, aby drzewa, krzewy rosły.

Po części wstępnej przystąpili do pracy. Wspólnie udało się posadzić kilkanaście małych drzewek, które następnie zostały przez dzieci podlane.

Po zasadzeniu roślin wszyscy przenieśli się do budynku przedszkola, gdzie wspólnie uczestniczyli w zabawach sensorycznych z wykorzystaniem jesiennych skarbów natury. Liście, szyszki, kasztany, żołędzie to tylko niektóre z jesiennych darów, jakie dostarczyły dzieciom bodźców sensorycznych relaksując, wyciszając i stymulując dzieci do poznawania i odkrywania świata.