Szkolna Akcja Charytatywna: „Opatrunek na Ratunek”

Zapraszamy społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję: ”Opatrunek na ratunek”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Nawet płótno, którym wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże. Nasza szkoła brała udział już w dwóch edycjach tej akcji!

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

•          bandaże –  dziane lub elastyczne,

•          gazy – jałowe i niejałowe,

•          kompresy – jałowe i niejałowe,

•          plastry opatrunkowe,

•          rękawiczki gumowe,

•          watę, igły i strzykawki.

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece!

Dary te można przynosić  do 31 marca 2017 r., do nauczycieli religii oraz do nauczyciela języka polskiego – p. Jadwigi Feluś.

O. Marian Żelazek – polski misjonarz werbista przez 56 lat pracujący w Indiach, opiekun i „Ojciec” trędowatych powiedział kiedyś: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…” Z góry dziękujemy w imieniu misjonarzy i ludzi, którym służą!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści