Uroczysta Akademia z okazji Dnia Niepodległości Polski

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji dzięki wehikułowi czasu przybyły postacie historyczne, które udzieliły wywiadu. O swoich dokonaniach i wydarzeniach swoich czasów przypomnieli uczniom : książę Mieszko I (Patryk z kl. 4b), królowie: Kazimierz Wielki (Oliwer z kl.4b), Władysław Jagiełło (Fabian z kl. 4b), Stanisław August Poniatowski ( Jakub z kl. 6b), gen. Tadeusz Kościuszko (Bartosz z kl.6b) oraz marszałek Józef Piłsudski (Jakub z kl.6b). Rezolutną dziennikarkę, która poprowadziła wywiady i całą akademię zagrała Natalia z kl. 4c.

Chór, czyli uczniowie z klasy 4b, zaśpiewał uroczyście Hymn oraz fragmenty wybranych pieśni patriotycznych.

Dziękujemy wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie i gratulujemy ładnego przedstawienia!

Dziękujemy również wszystkim uczniom szkoły, którzy wykonali biało-czerwone kwiaty oraz Kotyliony. Dziękujemy także nauczycielom i rodzicom za pomoc w organizacji kostiumów i rekwizytów.

Zobacz galerię

Organizatorzy

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści