W krainie baśni

Biblioteka szkolna gościła w zeszłym tygodniu uczniów klas 1-3 na lekcjach bibliotecznych poświęconych baśniom. Spotkania te były częścią projektu  “Wieczór z literaturą fantastyczną”. Projekt miał być w całości zrealizowany w marcu 2021 roku, ale ze względu na pandemię, spotkania w bibliotece mogły się odbyć dopiero po powrocie uczniów do szkoły. Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Celem tych spotkań było poznanie ciekawostek z życia znanych bajkopisarzy, utrwalanie przyswojonych wiadomości o baśniach oraz popularyzowanie czytelnictwa baśni i bajek.

Uczniowie wykazali się dobrą znajomością tej tematyki, prawidłowo wskazując źródła cytatów, odgadując baśniowe zagadki i bezbłędnie rozwiązując krzyżówkę.

Dzieci obejrzały wystawę książek ze znanymi baśniami i baśniowe ilustracje.

Spotkanie pokazało, że baśnie to wciąż żywy i lubiany gatunek literatury przez czytelników w różnym wieku.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści