Złote Szkoły NBP – „Giganci finansów osobistych”

Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół pod nazwą „Złote Szkoły NBP”. Program skierowany jest do szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz ponadpodstawowych. Ideą pierwszej edycji „Złotych Szkół NBP” jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Stąd temat  tegorocznej edycji to „Giganci finansów osobistych”.
Serdecznie zapraszamy do współpracy również Rodziców przy realizacji programu. Uczniowie z klasy 8 D, 8 B, 8 C tworzą Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w naszej szkole.

Zadania programu
Regulamin programu

INFORMACJE O PROGRAMIE

Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które będą autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

W każdej szkole, która zgłosi swój udział w programie, zawiążą się Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej złożone z minimum dwóch nauczycieli i pięciu uczniów. Drużyny będą odpowiedzialne za przygotowanie i realizację trzech zadań poświęconych finansom osobistym tj. spotkania z ekspertem, lekcji z ekonomią i debaty szkolnej. Będą mogły również skorzystać z materiałów merytorycznych przygotowanych przez NBP specjalnie na potrzeby I edycji.

Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” zostanie przyznany szkołom, które najlepiej przeprowadzą wymagane zadania. Spośród szkół z tytułem „Złotej Szkoły NBP” wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które zostaną najwyżej ocenione przez NBP.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści