Warsztaty klasy Ia

11 kwietnia klasa I a odwiedziła Otwartą! Pracownię Artystyczną O!PA w Dąbrowie Górniczej. Dzieci zapoznały się tam z historią ceramiki, zobaczyły, jak powstają kubki oraz samodzielnie zrobiły skarbonki w najróżniejszych kształtach: tradycyjnych świnek, myszek, sówek czy dinozaurów. Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję pracować z gliną, ale wszyscy świetnie sobie poradzili.

Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie swojej skarbonki, a efekt ich pracy jest imponujący. Teraz trzeba cierpliwie czekać, aż prace zostaną wysuszone, wtedy będzie można je pomalować. Oszczędzanie z taką skarbonką na pewno będzie przyjemniejsze!