Warsztaty naukowe w klasie Ib

5 października 2016 roku uczniowie klasy Ib mieli okazję uczestniczyć w warsztatach naukowych organizowanych przez ekipę Pana Korka.


Na szkolnej świetlicy dzieci poznały właściwości ciekłego azotu, wspólnie badały, jak niska temperatura wpływa na różne materiały. Uczniowie dowiedzieli się, że azot jest podstawowym składnikiem powietrza. Dzieci wykazały się wielką odwagą, gdy sprawdzały właściwości ciekłego azotu.


Uczniowie mieli okazję zaobserwować, jak zachował się banan po wyjęciu z pojemnika z ciekłym azotem – i dlaczego ten miękki owoc posłużył jako młotek? Jeśli ciekły azot ma tak niską temperaturę, to czy można go wylać na rękę? Czy można zjeść zamrożonego chrupka? Na te (i inne) pytania dzieci podczas warsztatów poznały odpowiedzi. Finał był iście wybuchowy!

GALERIA ZDJĘĆ

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści