Bezpieczna droga do szkoły

30 września uczniowie kl. II c i II d,  brali udział w III Regionalnej Zabawie Edukacyjnej  pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły”, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 9 w Mysłowicach. Byli to  zeszłoroczni zwycięscy Regionalnego Konkursu Plastycznego „ Moja bezpieczna droga do szkoły” .  Tegoroczna  zabawa edukacyjna  odbyła się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mysłowicach. Zabawa ta była objęta patronatem Posła na Sejm RP Wojciecha Króla, Prezydenta Miasta Mysłowic  oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Współorganizatorami zabawy byli: Urząd Miasta Mysłowice, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, MOK, Hala Widowiskowo – Sportowa, II LO Szkoła Exstrema Sabina Kryla.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w trzech drużynach:

I drużyna  edukacyjna w składzie:

  1. Kacper Łach  – kl. II c
  2. Julia Rachwał – kl. II d
  3. Emilia Kuczera – kl. II d

II drużyna sportowa dziewcząt:

  1. Iga Rakoczy kl. II c
  2. Aleksandra Cikalska –  kl. II d
  3. Amelia Zalewska – kl.II d

III drużyna sportowa chłopców

  1. Olaf Verma – kl. II c
  2. Wiktor Pańtak – kl. II c
  3. Oliwier  Sych kl. II d

Obie  drużyny sportowe rywalizowały w biegu z przeszkodami, w sztafecie oraz w rzutach do celu a drużyna edukacyjna popisywała się wiedzą o bezpieczeństwie na drodze, rozwiązując  zagadki, rebusy oraz krzyżówki.

W przerwach między poszczególnymi zadaniami można było potańczyć ZUMBĘ.

Wspólnymi siłami wywalczyliśmy  WYRÓŻNIENIE oraz zdobyliśmy liczne nagrody. Na koniec spotkania były pamiątkowe zdjęcia ze SZNUPKIEM, który towarzyszył imprezie. Po zakończeniu odbył się pokaz wozów bojowych służb bezpieczeństwa.

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści