Wieczór bajek pełen niespodzianek

Dla uczniów klasy II c listopadowy wieczór wcale nie był długim, nudnym, jesiennym wieczorem, wręcz przeciwnie… Dzieci razem z rodzicami wysłuchały i obejrzały wyświetlaną bajkę “Pinokio”. Wychowawczyni odszukała we wspomnieniach lat 70-tych aparat do wyświetlania przeźroczy. Dzieci były bardzo zaskoczone i zainteresowane urządzeniem, które nie wydaje dźwięków, a obraz przesuwa się za pomocą pokręteł:)
Pośród ciemności i ciszy, zainteresowania i skupienia wysłuchaliśmy przygód Pinokia. Następnie uczniowie namalowali na szkle portret naszego bohatera Pinokia, którego długi nos będzie im przypominał, że zawsze należy mówić prawdę, bo prawda, nawet najgorsza jest lepsza od kłamstwa.
Wspaniałe prace, radość dzieci, ciepło i serdeczność rodziców rozgrzały nie jedno serce w ten listopadowy, długi wieczór.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści