Wizyta na Posterunku Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie

21 maja uczniowie klasy 1b i 2a odwiedzili Posterunek Zespołu  Konnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Mieli okazję zobaczyć z bliska mundur PZ oraz wóz patrolowy. Dowiedzieli się, kiedy do akcji wkracza policja konna.  Po zwiedzeniu stajni, każdy zainteresowany uczestnik wycieczki  mógł dosiąść konia i przejechać się. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z psem policyjnym – od jego opiekuna dowiedzieli się, do jakich zadań specjalnych jest wykorzystywany i mieli okazję zobaczyć, co potrafi. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się kozy i ich młode. Co robią kozy w Policji Konnej? Okazało się, że przy nich konie są spokojniejsze. Widać po akcji koń też musi dojść do siebie.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści