Wizyta w Zamku Sieleckim

8 czerwca br. uczniowie klasy IId udali się z wizytą do Zamku Sieleckiego w Sosnowcu.

Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć ekspozycję sztuki współczesnej (wraz z jej omówieniem przez p. przewodnik i obejrzeniem prezentacji multimedialnych), ale przede wszystkim zobaczyć główną wystawę w obiekcie zamkowym – “Ach, dzieckiem być – zabawki PRL-u”.

Wystawa historycznych zabawek przysporzyła dzieciom wiele radości. Za wieloma eksponatami kryła się jakaś osobista historia, to potęgowało wrażenie obcowania z czymś niecodziennym. Uczniowie klasy IId mieli okazję zobaczyć także pokaz slajdów – przekonali się, jak niegdyś oglądało się bajki na projektorze i jak zbliżało to całe rodziny podczas wspólnych spotkań. Na koniec każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowy balon ze zrozumiałym już przez wszystkich hasłem: “Zabawki PRL-u”.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści