Wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Uczniowie klas 7 b, c, d oraz 6b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do  Muzeum Powstań Śląskich. Jest to bardzo nowocześnie wyposażone muzeum, które w bardzo ciekawy sposób przybliża młodzieży wydarzenia trzech powstań śląskich. Na wyposażeniu muzeum znajdują się tablice multimedialne, kino, sale projekcyjne, materiały wizualne: plansze, plakaty, nagrania dźwiękowe. Uczniowie mogli obejrzeć fabularyzowane prezentacje  o wydarzeniach związanych z plebiscytem oraz wybuchem walk, wyszukiwać informacje na interaktywnych  pulpitach lub wirtualnie wyposażyć powstańca w ekwipunek wojskowy lub samodzielnie stworzyć pojazd pancerny. Uczniowie otrzymali materiały, które uzupełniali podczas lekcji muzealnej: Walka o polski Śląsk w latach 1919-22. Na koniec zwiedzania odbyli wirtualną podróż starym tramwajem po dawnych miastach śląskich. Szkoła otrzymała także materiały edukacyjne: Filmową Encyklopedię Powstań Śląskich. Wszystkim miłośnikom historii polecamy wizytę w  tym interaktywnym muzeum, które w niezwykły sposób przybliża minione wydarzenia naszego regionu.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści