Wizyta w Planetarium Śląskim

Dnia 18 października 2016r Klasy Ia i  IIb wraz z wychowawcami (Aleksandra Żyłka-Szczepańska, Joanna Pełka, Sylwia Wasiel) wybrały się do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

W trakcie seansu  „Kometa nad Szwajcarską Dolina”, Planetarium zmienia się w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek udają się w fascynującą podróż w Kosmos. Ich pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym jest sam Mikołaj Kopernik – twórca teorii heliocentrycznej. Dzieci z okien statku kosmicznego oglądają Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczają zderzenia z planetoidą.

Po seansie uczniowie zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne, zrobiły sobie zdjęcia w kostiumie astronauty oraz zakupiły interesujące pamiątki.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści