Wizyta w Zespole Szkół Specjalnych nr 4

W ramach współpracy z SCWEW w dniu 28.04.2022 gr. Kotki wybrała się  z rewizytą do uczniów ZSS nr 4. Uczniowie szkoły zaprowadzili nas do swoich ukochanych koni, tam dzieci mogły poznać moc hipoterapii. Dzięki hipoterapii pacjentom może być łatwiej pokonywać lęki, budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem. W podziękowaniu za cierpliwość i łagodność dzieci nakarmiły konie jabłkami oraz marchewką.

       Kolejnym punktem było poszukiwanie domków dla dzikich zapylaczy , które są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. Latem domki umożliwiają owadom nocleg i schronienie, a jesienią owady mogą w nich znaleźć miejsce do przezimowania. Warto pamiętać, że owady także potrzebują miejsca gdzie się skryją przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami. Dzieci dokładnie przyglądały się konstrukcji oraz wykorzystanym materiałom do budowy domku.

         Uczniowie ZSS nr 4 mieli dla nas jeszcze mnóstwo niespodzianek odwiedziliśmy salę poznawania świata, tam dzieci w  bezpiecznym i komfortowym otoczeniu za pośrednictwem efektów świetlnych i łagodnych wibracji pobudzały podstawowe zmysły. W przyjemnej atmosferze pełnej akceptacji i relaksu dzieci same wybierały bodźce, których w danej chwili potrzebowały Sygnały odbierane przez zmysły, a następnie dostarczane do układu nerwowego, wpływają na poprawę stanu zdrowia.
Na koniec sprawdziliśmy właściwości zdrowotne groty solnej oraz tężni.
Jak zawsze uczniowie ZSS nr 4 bardzo ciepło nas przyjęli i  obdarowali nas medalami, które sami wykonali z gliny i wypalali w piecu. Dzieci z przedszkola były bardzo szczęśliwe i bardzo chętnie spotkają się znowu.
 


 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści