Wojewódzki konkurs „Chatka dla jeża”

1 miejsce dla ,,Zająców” z gr. VIII za udział wojewódzkim konkursie ,,Chatka dla jeża”!

 
Grupa ,,Zające” w październiku wzięła udział w wojewódzkim konkursie pt.: „Chatka dla jeża” zorganizowanym przez ,,Mediatekę” – Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, ul. Kościelna 11. Przedsięwzięcie stworzono z myślą o obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej. Dnia 14.11.2022r zostały ogłoszone wyniki i ,,Zajączki” w tymże konkursie otrzymały zaszczytne 1 miejsce. Rywalizowaliśmy nie tylko z innymi przedszkolami, ale również ze szkołami podstawowymi. (Tutaj link do strony z wynikami konkursu: https://biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/dla-czytelnika/ogloszenia/1623-wyniki-konkursow-chatka-dla-jeza-i-swiat-nasz-wspolny-dom ).
 
Z tego powodu w ramach uhonorowania naszych laureatów zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie ,,Niech dzieci zmienią świat” stworzone przez uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 z Sosnowca, które odbyło się 18.11.2022r. o godzinie 10.00 w auli „Mediateki”. Po obejrzeniu spektaklu o tematyce Edukacji Globalnej, która w tym roku upływała pod mottem ,,Solidarnie ponad granicami”, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów. Po zakończeniu gali grupa udała się zwiedzać zakamarki Miejskiej Biblioteki z przewodnikiem i poznała tajemnice czytelni oraz książki dla dzieci.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści