Wycieczka do kopalni srebra

„Biedronki” i „Zające” zwiedzają Zabytkową Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach

 
W dniu 22 listopada 2022 dzieci wędrowały szlakiem turystycznym na głębokości 40 m w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. W czasie tej wędrówki oglądały przodki górnicze z przełomu XVIII i XIX w, dawne stanowiska pracy i narzędzia przy akompaniamencie odgłosów ciężkiej pracy górników, jadących wózków itp.  Spotkały Skarbnika- dobrego ducha kopalni, który poczęstował ich lizakami i podzielił się ciekawymi historiami. Blisko 300 metrowy fragment trasy dzieci pokonały w łodziach, co było nie lada atrakcją.
 
W budynku kopalni dzieci odwiedziły multimedialną wystawę związaną z działalnością kopalni, obejrzały dawne narzędzia, uczestniczyły w projekcji krótkiego filmu o powstaniu kopalni.
 
Na koniec był spacer po Skansenie Maszyn Parowych.
 

Pogoda i humory dopisały. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści