Wycieczka do “Dziennika Zachodniego”


11 marca uczniowie z redakcji gazetki “Armata i My” odwiedzili redakcję największej gazety regionalnej – “Dziennika Zachodniego”. Dzięki ciekawym opowieściom redaktora Adama Daszewskiego, który oprowadzał wycieczkę po redakcji, wszyscy mogli poznać nie tylko historię dziennika, ale też cały proces powstawania wydania. Pan redaktor wykazał się też wielką cierpliwością, odpowiadając na niezliczoną ilość pytań, którą zadawali nasi dziennikarze. Nowoczesne pomieszczenia i poznani redaktorzy zrobili na uczniach spore wrażenie. Na zakończenie wszystkich czekała niespodzianka – fotoreporter- Arkadiusz Gola – uwiecznił całą grupę na fotografii, która znalazła się następnego dnia w papierowym wydaniu “Dziennika Zachodniego”.

Po wizycie w redakcji grupa odwiedziła też drukarnię. Tutaj wszyscy zostali oprowadzeni po kolejnych halach, mogli więc prześledzić cały nowoczesny cykl drukarski. I choć na początku dzieci mogły poznać wcześniejsze metody drukarskie, to wielkość i możliwości techniczne maszyn teraz używanych najbardziej utkwiły w pamięci.

Wycieczka dostarczyła sporo emocji. Nikt bowiem nie przypuszczał, że dziennik, zanim trafi do czytelnika, powstaje dzięki pracy takiej ilości ludzi.

Zobacz galerię

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści