Wycieczka do Krakowa klasy IIa i IIb

19 listopada dzieci z klasy IIa i IIb odwiedziły Fabrykę Bombek w Krakowie. Wycieczka miała na celu zapoznanie się z tworzeniem i dekorowaniem świątecznych ozdób choinkowych. Dzieciaki obejrzały film przedstawiający kolejne etapy powstawania bombek oraz sposoby nadawania im różnorodnych kształtów. Jednak największą atrakcją wycieczki było własnoręczne pomalowanie bombki. Dla dzieci przygotowane były bombki w różnych kolorach oraz specjalne farby i brokat. Bombki wyglądały przepięknie, dzieci miały przeróżne pomysły na pomalowanie swoich bombek, na pewno będą wspaniałą ozdobą tegorocznej choinki.
Ogromną radość sprawiła również dzieciom wizyta w niezwykłej manufakturze Ciuciu Cukier Artist, gdzie mogły zgłębić tajniki produkcji słodyczy w wykonaniu pracowników, którzy ochoczo udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania dzieciaków.

Następnie pani przewodnik oprowadziła uczniów po starówce, pokazała zamek i katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki oraz Sukiennice.

Spacer zakończył się u podnóża Wzgórza Wawelskiego, gdzie znajduje się podobizna Smoka Wawelskiego.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści