Wycieczka edukacyjna kl. VIb

17 marca klasa VI b pojechała do Katowic, by zwiedzić nowy kompleks budynków Muzeum  Śląskiego w Katowicach, które znajduje się na terenach dawnej Kopalni  „Katowice”.

Uczniowie  mieli okazję zapoznać się z historią, kulturą i sztuką naszego regionu. Zwiedzanie rozpoczęli od Galerii Sztuki Polskiej, w której podziwiali obrazy z lat 1800 -1945 i poznawali współczesną sztuką plastyczną. Idąc dalej, przeszli przez kopalnianą bramę, która otwiera wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Dzięki eksponatom i scenografii poznali historię Górnego Śląska od najdawniejszych czasów po rok 1989. Zakończenie zwiedzania to świetna zabawa w kąciku z grami multimedialnymi i drobne zakupy w sklepie z pamiątkami.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści