Wycieczka klas czwartych do Pszczyny

21 czerwca klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawcami: P. Zofią Szymańską, P. Magdaleną Miotlińską i P. Agnieszką Czernek, zwiedziły kompleks pałacowo-parkowy w Pszczynie. Uczniowie obejrzeli piękny wystrój neobarokowego pałacu, poznali dzieje rodów Promnitz, Anhalt i Hochbergów na Śląsku, poznali tajemnice podziemi, czyli zbrojownię, spacerowali po pięknym parku. Atrakcją dla dzieci było także zwiedzenie pokazowej zagrody żubrów pszczyńskich w porze karmienia, a prawdziwym hitem 5 dniowy cielaczek! Do zdjęć chętnie pozowały też oswojone pawie, daniele, sarny, jelenie, łoś i dziki. Dzięki pięknej pogodzie, ciekawostkom opowiedzianym przez przewodników i znakomitym nastrojom wycieczka była bardzo udana!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści