Wycieczka po Sosnowcu

W dniu 17.10.2013r. uczniowie klas Vb, VIa i VIc zwiedzali Sosnowiec. Wyruszając spod szkoły zastanawiali się czy warto zwiedzać swoje miasto, bo przecież dobrze go znają.

Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Sielecki. Następnie zobaczyli Pałac Schoena przy ul. 1 Maja, w którym jest sąd rejonowy. Potem pomaszerowali do Katedry Wniebowzięcia NMP. I tu zaskoczenie. W naszej sosnowieckiej bazylice znajduje się polichromia wykonana przez słynnych krakowskich malarzy: Włodzimierza Tetmajera i Henryka Uziembłę. Kolejnym punktem był Dworzec Kolejowy zaprojektowany przez włoskiego architekta Marconiego, który tworzył historyczne budowle Warszawy. Potem dotarli do Cerkwi pod wezwaniem WNL, a następnie do prawdziwej perełki wśród sosnowieckich zabytków – Pałacu Dietla. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni oglądając piękne wnętrza. Stwierdzili jednogłośnie, że najpiękniejszy był pokój kąpielowy. Na końcu wyruszyli autokarem do również wyjątkowego miejsca – Trójkąta Trzech Cesarzy.

Po sześciu godzinach intensywnej wycieczki wracając pod szkołę dyskutowali o walorach swojego miasta. Nie zdawali sobie sprawy, że w Sosnowcu jest tyle interesujących zabytków.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści