Dla rodziców: W zakładce "Nasza oferta" umieszczony został "Szkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023"

Wyniki IV Regionalnego Konkursu Poetyckiego

5 grudnia w naszej szkole odbył się finał IV Regionalnego Konkursu poświęconego poezji Ks. Jana Twardowskiego i zatytułowanego: „ Jeżeli kochasz czas zawsze odnajdziesz nie mając nawet ani jednej chwili.”. Tegoroczny konkurs obejmował 3 kategorie tematyczne: recytatorską, plastyczną oraz po raz pierwszy – fotograficzną. Recytacji niezwykłej poezji podjęło się 66 uczniów ( 52 ze szkół podstawowych i 14 z gimnazjalnych). Na wykonanie fotografii stanowiących artystyczną ilustrację do wybranego wiersza zdecydowało się łącznie 20 uczestników, a na wykonanie prac plastycznych 40 uczniów z klas I – III. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych  oraz gimnazjalnych z następujących miejscowości: Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Łazy, Sosnowiec i Wolbrom. Uczestnicy przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: religii, języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Najczęściej recytowanymi wierszami były: „Czas niedokończony”, „Sprawiedliwość”, „Mrówko, ważko, biedronko” i „Naucz się dziwić”.

Zachęcamy wszystkich  do odkrywania niezwykłej twórczości ks. Jana i przesłania, które pozostawił w swoich wierszach. Zapraszamy do udziału w naszym konkursie w następnym roku szkolnym !

WYNIKI IV REGIONALNEGO KONKURSU

POŚWIĘCONEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO:

„ Jeżeli kochasz czas zawsze odnajdziesz nie mając nawet ani jednej chwili.”

KATEGORIA  PLASTYCZNA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – ALEKSANDRA GRUCZOŁ –  ilustracja do wiersza p. t.„Mamusia”, Szkoła Podstawowa w nr 15 w Sosnowcu, kl. II , nauczyciel przygotowujący – p. Beata Lis – Pawelec

II miejsce – MILENA WOLSKA  – ilustracja do wiersza  p. t.„ Powitanie”,

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu, kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Aneta Konopka

II miejsce – KATARZYNA NADWODNA  – ilustracja do wiersza  p. t.„Arka”, Szkoła Podstawowa nr 20 w Dąbrowie Górniczej, kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Jolanta Drygała

III miejsce – JAGODA GWIZDŻ  – ilustracja do wiersza p. t.„Modlitwa”,

Szkoła Podstawowa nr 5 w Dąbrowie Górniczej, kl. III, nauczyciel przygotowujący – s. Ismena – Ewa Żak

Wyróżnienia:

MAŁGORZATA CZECHOWSKA  – ilustracja do wiersza p. t.„Czekanie”, Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu , kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Aneta Konopka

OLIWIA PIONKA – ilustracja do wiersza p. t.„Do  św. Franciszka”, Szkoła Podstawowa nr 18  w Dąbrowie Górniczej, kl. II, nauczyciel przygotowujący – o. Piotr Wojnowski OFM Conv.

WERONIKA ZIARNKOWSKA  – ilustracja do wiersza p. t.„Mrówko, ważko, biedronko”,  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, kl. II, nauczyciel przygotowujący – p. Małgorzata Butryn

KATEGORIA FOTOGRAFICZNA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – IRENEUSZ STASIKOWSKI– wiersz p. t.”O braciach pytających się samych siebie”, Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu , kl. V, nauczyciel przygotowujący – p. Teresa Patoła

II miejsce – AMELIA  LEWICKA  – wiersz p. t.„ Jeśli miłość.”, Szkoła Podstawowa nr 30  w Dąbrowie Górniczej, kl. VI, nauczyciel przygotowujący – p. Anna Szuda – Bączek

III  miejsce – JULIA BUJAK   – wiersz p. t.„Drzewa”, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30  w Sosnowcu, kl. VI, nauczyciel przygotowujący – p. Małgorzata Butryn

Wyróżnienia:

LAURA KOWALCZYK   – wiersz p.t. „W klasie” , Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu,  kl. V, nauczyciel przygotowujący – p. Teresa Patoła

KATARZYNA ŁUKASIK   – wiersz p. t. „Czekanie”, Szkoła Podstawowa w nr 32 w Sosnowcu, kl. V, nauczyciel przygotowujący – p. Teresa Patoła

HANNA PIONKA   – wiersz p. t. „Drzewa”, Szkoła Podstawowa w nr 18 w Dąbrowie Górniczej , kl. IV, nauczyciel przygotowujący – p. Elżbieta Doniec

 

KATEGORIA FOTOGRAFICZNA – SZKOŁY GIMNAZJALNE

I miejsce – MAGDALENA WSZELAKA – wiersz p. t.„Bałem się”, Gimnazjum nr 2  w Czeladzi , kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Katarzyna Cyz

II miejsce – ALICJA PÓŁTORAK   – wiersz p. t.„ Św. Franciszku z Asyżu”, Gimnazjum nr 3 w Będzinie, nauczyciel przygotowujący – p. Sylwia Naziemiec – Komperda

III  miejsce – ZUZANNA GDESZ   – wiersz p. t.„Drzewa”, Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, nauczyciel przygotowujący – p. Agnieszka Ubowska

KATEGORIA RECYTATORSKA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – MAJA SOBIECKA  – wiersz p. t.”Kąkol i złośnicy”, Szkoła Podstawowa nr 30

w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel przygotowujący – p. Anna Szuda – Bączek

II miejsce – ANTONINA POŚWIATA – wiersz p. t.„Zakochani.”, Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu, kl. VI, nauczyciele przygotowujący – Katarzyna Lachowska i p. Beata Szafraniec

III miejsce – MARTA CZAJ   – wiersz p. t.„Do moich uczniów”, Szkoła Podstawowa nr 46  w Sosnowcu, kl. V, nauczyciel przygotowujący – p. Katarzyna Gwoździk

Wyróżnienia:

MARTYNA FARYNA   – wiersz p.t. „Niewidoma dziewczynka” , Szkoła Podstawowa nr 20  w Dąbrowie Górniczej,  kl. VII,  nauczyciele przygotowujący – p. Daniela Szyszka i p. Ksymena Jasiewicz

MALWINA TUBEK    – wiersz p. t.”Kogo zobaczył ten, który nie widział ”, Szkoła Podstawowa w nr 15  w Sosnowcu, nauczyciel przygotowujący – p. Iwona Sikorska – Dymanus

KATEGORIA RECYTATORSKA – SZKOŁY GIMNAZJALNE

I miejsce – JOANNA GAWLIK  – wiersz p. t.” Niewidoma dziewczynka”, Gimnazjum nr 16

w Sosnowcu, kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Bożena Kowalik

II miejsce – JULIA SIERAKOWSKA  – wiersz p. t.„Człowiek”, Gimnazjum nr 2 w Jaworznie, kl. III, nauczyciel przygotowujący – p. Krystian Gierczak

III miejsce – ANNA TOKARSKA   – wiersz p. t.„Sprawiedliwość”, Gimnazjum nr 2 w Jaworznie,  kl. III, nauczyciel przygotowujący  – p. Krystian Gierczak

Wyróżnienie:

ALICJA KONOPKA   – wiersz p.t. „Boje się Twojej miłości” , Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu,  kl. II, nauczyciel przygotowujący – p. Joanna Adamczyk

GRATULUJEMY, DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE UCZNIOM NAUCZYCIELOM !

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU ZA ROK !

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści