Wyrób masła w Pałacu Schoena

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy IId wybrali się po raz kolejny na spacer do Pałacu Schoena, gdzie miały odbyć się warsztaty muzealne dotyczące tradycyjnego wyrobu masła. Dzieci miały okazję poznać tło historyczne, ale także samodzielnie wykonać masło za pomocą tradycyjnej maselnicy.

W przerwie warsztatowej uczniowie zwiedzili ekspozycję muzealną na temat tradycji polskiej kuchni. Zobaczyli dawne przybory, poznali ich historię i przekonali się, że sztućce służące do jedzenia raków to wcale nie wymysł naszych czasów…

Po zwiedzeniu muzeum czekała ich najprzyjemniejsza część spotkania w Pałacu Schoena – degustacja własnoręcznie wykonanego masła. Kromki chleba znikały błyskawicznie. Na pamiątkę każdy uczeń mógł zabrać małą kosteczkę masła, by podzielić się nią ze swoją rodziną.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści