XVI Przegląd Twórczości Teatralnej

Dnia 17.05.2024r. w naszym przedszkolu
odbył się XVI Przegląd Twórczości Teatralnej

🎭Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej.

🎭Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnie, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji.

🎭Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się.

🎭 Edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania i zabawy, a także aktywności emocjonalnej i ruchowej. Sprzyja rozładowaniu napięcia i energii, przynosi radość i satysfakcję.

🎭Gra aktorska stymuluje „młodego aktora” do większego wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje też poczucie wartości,

Do występów zgłosiło się 5 grup:

• gr. Pszczółki, zaprezentowała nam występ kukiełkowy, w którym dzieci przedstawiły bajkę pt. „Jaś i Małgosia”🧒👧🍪🧙‍♀️
  • gr. Wiewiórki, wystąpiły w bajce pt. „Brzydkie Kaczątko” 🦢
  • gr. Biedronki wyrecytowały wiersz pt. „Lokomotywa” 🚂🚃🚃🚃
  • gr. Żabki przypomniała nam legendę o Smoku Wawelskim 🐉🐑
  • gr. Zające przedstawiła bajkę pt. „Kłopoty Króla Gwoździka” 🫅🏰

Wszystkie występy były fantastyczne, a dzieci wspaniale wcieliły się w role aktorów. 👏 👏 👏 👏
Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki.