Akcja społeczno – edukacyjna “Żonkile”

W klasach 4-8, zostały przeprowadzone lekcje, dzięki którym uczniowie mogli zapoznać się bliżej z tematem osadnictwa ludności żydowskiej w Polsce i ich kulturą, tragicznymi losami Żydów podczas II wojny i bohaterskim powstaniem w getcie warszawskim. Materiały do lekcji dla różnych grup wiekowych, przygotowało i udostępniło Muzeum Żydów Polskich Polin z Warszawy. Uczniowie klas 4-6 mogli obejrzeć film “Będę pisać” oraz poznać losy bohaterów słuchowiska “Prawdziwi przyjaciele”. Klasy 7-8 poznały historię rodziny Ali oraz mieszkańców dzielnicy Muranów (film “Muranów – dzielnica Północna”). Klasa 7E odwiedziła także środulskie miejsce pamięci- pomnik upamiętniający wybuch powstania w getcie sosnowiecko-będzińskim. Przypominamy, że symbol programu, żonkile, to kwiaty składane przy pomniku Bohaterów Getta w Warszawie, w rocznicę wybuchu powstania. Tradycję tę zapoczątkował Marek Edelman.
 


 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści