Dzień Strażaka w grupie Misie

          Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe. Ten dzień został poświęcony wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażenie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek.
          Przedszkolaki z grupy Misie z okazji tego święta dowiedziały się na czym polega praca strażaka i jak jest ważna, obejrzały film edukacyjny, dowiedziały się czego strażak potrzebuje w pracy, nauczyły się jak korzystać z numeru alarmowego, wykonały pracę plastyczną – wóz strażacki, słuchały i śpiewały piosenki o strażakach, układały drabinę strażacką z patyczków.
 

Na koniec zajęć były pamiątkowe zdjęcia w stroju strażackim.

U dzieci temat strażaków wzbudza niemałą fascynację, i nie ma co im się dziwić.

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści