EUROWEEK – Szkoła Liderów 2018

W dniach 20- 24 luty 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w projekcie EuroWeek , który odbywał się w malowniczo położonej miejscowości Różanka ( gmina Międzylesie).

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Pięciodniowy plan obozu językowego obejmował cztery bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z wielu krajów, takich jak: Azerbejdżan, Urugwaj, Indie, Gruzja.

Miłym „przerywnikiem” dni wypełnionych zdobywaniem wiedzy i nowych doświadczeń była wycieczka do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. Większość uczestników wyjazdu po raz pierwszy miała okazję zwiedzać wyjątkowe Muzeum Filumenistyczne  i dokonać zakupu przepięknych pudełek z zapałkami.

Po pięciu dniach uczniowie z wielkim żalem opuszczali gościnną Ziemię Kłodzką i wolontariuszy.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści