Klub Zdrowego Przedszkolaka (moduł 3)

MODUŁ 3 – BEZPIECZNE KORZYSTANIE ZE SŁOŃCA

 

Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
 
Trzeci moduł obejmował tematykę bezpiecznego korzystania ze słońca. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe.
 

Grupa IV Pszczoły: 10.05.2023r.

Grupa V Jeżyki: 26.04.2023r.

Grupa VI Żabki: 06.04.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 25.05.2023r.

Grupa VIII Zające: 29.05.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści