Klub Zdrowego Przedszkolaka (moduł 4)

MODUŁ 4 – PROFILAKTYKA CHORÓB ODKLESZCZOWYCH

 

Wojewódzki Projektu pt. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” dedykowany jest dzieciom przedszkolnym, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, a jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci. Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów tematycznych, z których każdy zawiera materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Choroby odkleszczowe, to grupa chorób zakaźnych przenoszonych przez zainfekowane kleszcze. Do zakażenia zwykle dochodzi na skutek ukłucia, w czasie którego do krwiobiegu wraz ze śliną lub wymiotami kleszcza dostają się groźne patogeny. Od wielu lat obserwuje się w Polsce wzrost częstości występowania chorób przenoszonych przez kleszcze, przede wszystkim boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu.
 
Czwarty moduł obejmował tematykę profilaktyki chorób odkleszczowych. Do realizacji modułu przystąpiły grupy przedszkolne w wybranych i dogodnych terminach. Grupy wykorzystały materiały edukacyjne przekazane przez PSSE, w tym kolorowanki, labirynty, quizy, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne. Działania swoje uzupełniały o zabawy ruchowe, gry i doświadczenia naukowe.
 

Grupa IV Pszczoły: 11.05.2023r.

Grupa V Jeżyki: 24.05.2023r.

Grupa VI Żabki: 28.04.2023r.

Grupa VII Wiewiórki: 25.05.2023r.

Grupa VIII Zające: 29.05.2023r.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści