Nauka jest bliżej

https://www.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice/videos/1790165611370621


5 grudnia 2022r. uczniowie z klasy 7b uczestniczyli w 6. Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie popularyzujące naukę w Polsce i jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Europie. Organizatorzy ponownie pokazali, że nauka to świetny sposób na spędzanie czasu. “Święto nauki ” to przewodnie hasło festiwalu.
Co roku na program festiwalu składają się setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy.
 
Całość została podzielona na sześć obszarów wiedzy – nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki. Nowością była strefy węgla i Miasta Nauki. Uczniowie poznali wiele ciekawych doświadczeń z fizyki i chemii, a także uczestniczyli w Audytorium – scena „ Nauka. To Lubię!”, w aktywności „ Czego nie powie ci NASA?”.  Udział w ŚFN zdecydowanie był inspiracją i odpowiedzią na nurtujące pytania. Można było poczuć, że NAUKA jest bliżej!
 

J. Czapla


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści