Przedszkolaki w Akcji # Szkoła pamięta

Przedszkole Miejskie Nr 51 w ZS NR 2 w Sosnowcu włączyło się w akcję  MEiN  #Szkoła pamięta. Jej celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, tych którzy poprzez swoją działalność związani byli z naszym miastem i regionem.

W przedszkolu podjęto szereg działań, które były  lekcją patriotyzmu dla najmłodszych.

Dzieci z gr III,VI,VII i VIII przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, zorganizowały wystawę #Szkoła pamięta.

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych dzieci z grup :III „Biedronki”, VI „Żabki” i VIII „Zające” pod opieką nauczycieli udały się na pobliski cmentarz, gdzie zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza  oraz na zbiorowej mogile pracowników Huty Katarzyna z Sosnowca, którzy zginęli w walce z zaborcą w 1905 roku.

Odwiedzając cmentarz nie zapomnieliśmy także o tych, którzy towarzyszyli nam w codziennym przedszkolnym życiu – naszych byłych pracownikach.

Następnie grupy III i VI odwiedziły miejsce związane z historią miasta – pomnik na skwerku Braci Kożuchów upamiętniający polskich Żydów pomordowanych przez hitlerowców podczas II wojny światowej- gdzie zapaliły znicze

Dzięki  podjętym  działaniom  dzieci mogły wyrazić swój szacunek dla życia i dokonań wszystkich tych, którzy odeszli, ale pozostają w naszej pamięci.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści