„Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie naszej Armaty kolejny raz włączyli się w ministerialny projekt.
W ramach akcji uczniowie:
  • odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związane z nimi historie;
  • uporządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy;
przygotowali wystawy i gazetki;
  • przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych;
  • zorganizowali wycieczkę patriotyczną do miejsca historycznego.
    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści