“Sprzątanie Świata – Polska”

W trzeci weekend września – w tym roku to 18,19,20 września – Wielki Finał tegorocznej akcji “Sprzątanie Świata – Polska”.
Mimo pandemii Covid – 19 nie możemy zapomnieć, że Ziemia to nasz wspólny Dom! Musimy o niego dbać!
Tegoroczna akcja dotyczy poważnego problemu – plastiku i odbywa się pod hasłem: PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.
Jak wykazują badania statystyczny Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, kubki, słomki… to tylko wierzchołek góry lodowej. Niektóre z nich rozkładają się nawet 500 – 1000 lat! Nadszedł czas, aby zastanowić się czy możemy zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów lub zmniejszyć zużycie plastiku. A czy Ty segregujesz plastik w prawidłowy sposób? Jeśli tak, to wiesz, że przed segregacją plastikowych butelek należy je opróżnić z zawartości, odkręcić i zgnieść. Czy potrafisz zatrzymać falę plastikowych śmieci? Wierzymy, że tak. Dlatego rozejrzyj się wokół siebie, w domu, w bliższej i dalszej okolicy i pokaż, że potrafisz dbać o środowisko. Narysuj lub zrób zdjęcie, zapisz je na pendrive i przynieś do p.E.Misztal. Dostarczenie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autora oraz osób przedstawionych na zamieszczenie go na stronie internetowej i fb naszej szkoły. Na zdjęcia czekamy do piątku 25.09 🙂
    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści