Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada miała miejsce w szkole uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Akademię  poprowadziły przedstawicielki Samorządu Szkolnego: Wiktoria Szatan, Natalia Argasińska i Agata Niziurska. Uczestnikom akademii przybliżono historię święta oraz postać i zasługi Józefa Piłsudskiego. Tło artystyczne przygotowała klasa IV b, która wykonała najbardziej znane pieśni patriotyczne, jak Ułani, Pierwsza Brygada, Raduje się serce…, Złamane berła, oraz uczniowie z klasy IV a i V c, którzy recytowali wiersze.

Odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej wykonany Kotylion.


Na zakończenie akademii wszyscy uczestnicy odśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści